Jei karo metu praradau būstą, ar paskolą reikės toliau mokėti?specialisto komentaras

04/20/2022

Prasidėjęs karas Ukrainoje privertė ir Lietuvos gyventojus permąstyti daugelį dalykų ir įvertinti juos iš naujo. Kalbant apie nekilnojamąjį turtą, daugeliui kilo klausimas, kaip elgtis - pirkti, parduoti ar palaukti, ar nėra per daug rizikinga dabar imti būsto paskolą, o kas nutiks, jei nusipirksiu būstą su banko paskola, o karo metu jį sugriaus - ar turėsiu mokėti paskolą bankui? Komentuoja "Capital Credit" vadovė Vita Kazėnienė.

Paskolų brokerių įmonės "Capital Credit" vadovė Vita Kazėnienė pripažįsta, jog prasidėjus karui tikėjosi gerokai didesnio kiekio klientų klausimų, susijusių su būsto finansavimu karo metu. "Žinoma, kadangi mes, kaip paskolų brokeriai, daugiau atstovaujame būsto pirkėjus, tai pirmosios karo dienos buvo pilnos chaoso, pasimetimo ir nesupratimo, kas bus toliau. Stresas ir šokas praėjo. Nebuvo klientų, kurie sakytų "stabdau pirkimą, nutraukim sutartis, nebeieškokim man kreditavimo". Atvirkščiai. Matome, jog klientai labiau pasitiki mumis kaip profesionalais. Mes esame arčiau žmogaus negu bankų vadybininkai ir pasitikėjimas mumis kaip atstovais bankuose yra labiau išaugęs", - dalijasi V. Kazėnienė.

Anot jos, klientų sumažėjimo nėra, keičiančių savo planus klientų taip pat nėra. Viskas vyksta daugmaž tokiame pačiame lygyje kaip ir ankstesniais metais ar mėnesiais. V. Kazėnienė prasitaria, jog dažnai tenka pabūti ir psichologu klientams. Dalis jų pergyvena dėl netrukus galbūt kilsiančių palūkanų normų, karo situacijos Ukrainoje. "Karas pirmiausia kyla mūsų galvose. Kariauja Ukraina su Rusija, mes Lietuvoje nekariaujame. Kol kas situacija pas mus yra stabili ir rami", sako "Capital Credit" vadovė.