ŽEMĖ / MIŠKAI- Kadastriniai sklypų matavimai bus spartesni

04/14/2022

Žemės sklypų kadastriniai matavimai vyks sparčiau - Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui tikslinti nekilnojamųjų daiktų kadastro duomenų nustatymo ir šių duomenų pakeitimo Nekilnojamojo turto kadastre procesą.

Nuo šiol matininkai, nustatydami žemės sklypo kadastro duomenis, nebeprivalės skaičiuoti ir žemės sklypo kadastro duomenų byloje nurodyti žemės sklypo vertės.

Tai leis paprasčiau ir greičiau atlikti žemės sklypų kadastrinius matavimus. Iki šiol atlikdami žemės sklypo, kuriame yra miškas, kadastrinius matavimus, matininkai dėl reikalingų duomenų apie miško medynų tūrio vertę turėdavo kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą.

Dėl to matininkai ir sklypų savininkai patirdavo papildomų išlaidų, o žemės sklypo kadastro duomenų bylos parengimas užtrukdavo ilgiau.

Taip pat bus paprasčiau pakeisti žemės sklypo pagrindinę žemės naudojimo paskirtį ir (ar) būdą (nekeičiant kitų žemės sklypo kadastro duomenų) Nekilnojamojo turto kadastre. Žemės sklypo savininkui nebereikės kreiptis į matininką, kad užpildytų žemės sklypo kadastro duomenų formą.

Sklypo savininkui pakaks pateikti Nekilnojamojo turto kadastro tvarkytojui prašymą ir savivaldybės administracijos direktoriaus ar institucijos, patvirtinusios specialiojo teritorijų planavimo dokumentą, kuriuo keičiama pagrindinė žemės naudojimo paskirtis ir (ar) būdas, sprendimą.

Nauja tai, kad žemės sklypo kadastrinius matavimus reikės atlikti ir nugriovus statinį. Iki šiol patikslinti žemės sklypo kadastro duomenis buvo privalu tik statant, rekonstruojant ar kapitališkai suremontavus statinį.

Šiuo pokyčiu siekiama, kad žemės sklypo kadastro duomenys būtų teisingi, t. y. patikslintas žemės sklypo užstatymo plotas, statinių, esančių sklype, sąrašas. Kai Nekilnojamojo turto kadastro tvarkytojas išregistruodavo statinį, duomenys apie jo buvimą likdavo žemės sklypo kadastro duomenų byloje.

Siekiant išregistruoti statinį, kuriam griauti reikalingas statybą leidžiantis dokumentas, iš Nekilnojamojo turto registro, be kitų dokumentų, turės būti pateikiama ir statinio kadastro duomenų byla.